fbpx
Loader
 

Selülit Onarım Protokolü

Selülit Onarım Protokolü

Selülit onarımında muhteşem sonuçlar vaat eden Fibroderms XXL cihazımızla tanıştınız mı!

Kadınlar, aynaya baktıklarında rahatsız eden o portakal kabuğu görünümü ile karşılaştıklarında, bu durum çok can sıkıcı olabilir. Yenilikçi bir teknoloji olarak geliştirilen Fibroderms XXL cihazımız; selülit vakum başlığı ile tek başına, veya ihtiyacınıza göre G5 masajı, Micrones, Pasif Jimnastik gibi uygulamalarımızla kombine edilerek uygulanabilir.

Selülit onarımında çarpıcı sonuçlar sağlayan cihazımız ile tanışmadan önce, gelin bu portakal kabuğu görüntüsüne neden olan faktörlere ve önlemek için neler yapabileceğinize bir bakalım. Unutmayın, önlemek her zaman tedaviden daha kolaydır. Ancak, selülit probleminizin olması sonsuza kadar onlarla yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Fibroderms XXL ile selülitlerinizle vedalaşmaya hazır mısınız?

Selülit Nedir? Neden Olur?

Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit; cilt altındaki yağ dokularını çevreleyen bağ dokularının sıkılığını kaybetmesi ile ciltte çöküntüler oluşturmasıyla oluşur.

Genç yaşlarda, vücut tarafından doğal olarak üretilen bir protein olan kolajen, vücutta bol miktarda bulunur ve bu bağ dokularını sıkı ve esnek tutar. Ancak, yaşla birlikte kolajen miktarı azalır ve bağ dokuları elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yaşlandıkça, selülitlerin daha belirgin hale gelmesinin nedeni budur.

Yaş faktörünün dışında; bazen hormonlar, genetik faktörler, beslenme tarzı ve vücut yağ oranı da selülit oluşumuna katkıda bulunabilir. Ayrıca, kadınlarda yağ dokusunun daha fazla olması nedeniyle selülit problemi de daha sık yaşanmaktadır.

Selülit Önlenebilir Mi?

Yaş, hormonlar ve genetik faktörlerin dışında selülit; hareketsiz bir yaşam, düzensiz beslenme ve hormonal değişimlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan selülitlerin görünümünü azaltmak için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olsa da, oluşmalarını önlemek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Düzenli egzersiz rutinine sahip olmak ve dengeli, sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Kan dolaşımını hızlandırmak için önerilen kuru fırçalama yöntemi de hem çatlak hem de selülit oluşumunu önlemede faydalı olabilir.

Selülit, bazen hamilelik, ergenlik gibi hormonal dalgalanmaların yaşandığı dönemlerde de görülebilir. Hormonal bir bozukluğunuz varsa, bir hekime danışarak yardım alabilirsiniz.