fbpx
Loader
 

Kirpik Lifting ve İpek Kirpik

Kirpik Lifting ve İpek Kirpik

Bakımlarına önem veren kadınların son zamanlarda en popüler olarak kalıcı makyaj uygulamalarından birisi kirpik lifting bakımıdır. Sürekli olarak canlı ve uzun görünümlü kirpiklere sahip olmak isteyenler için kirpik lifting işlemi oldukça uzun süre kalıcı bir hale gelerek, bakım olarak dikkatleri çekmektedir.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpikleri 2-4 ay süre zarfında kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemine kirpik lifting denilmektedir. Bu makyaj uygulaması özenli kadınlarımız tarafından oldukça tercih edilmektedir.
Doğal kirpiklere doygunluk kazandıran ve güzelliği daha da arttıran kirpik lifting, herhangi bir işlem gerektirmeden kalıcı bir etkiye sahiptir. Güzel sonuçların anında yansıması ile 10 haftaya kadar kirpiklerin çekici görünümüne sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting İşlemi Nasıl Uygulanır?

• Kirpik lifting işleminde, kirpiklere uzun süreli bir kıvrık ve uzun bir etki verilebilmesi için kirpik çizgisine öncelikle silikon bir ped yapıştırılmaktadır.
• Devamında kirpikler sırası ile geriye doğru taranarak yapıştırılmaktadır.
• Bu kıvrıklığın korunması için belirli solüsyonlar basamaklar ile uygulanmaktadır. Belirli durumlara göre de kirpikler, kirpik bigudisine sarılmaktadır.
• Bu aşamalardan sonra geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülmektedir. 15-20 dakikalık bekleme süresinde kirpikler tek tek ayrılır ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmektedir.
• Sonraki adımda kirpiğe farklı bir solüsyon daha sürülmektedir ve tekrar bir bekleme sürecine girilmektedir. En son basamakta da kirpiklere keratin iyileştirmesi ve renk besleyici bir solüsyon daha sürülerek kirping lifting işlemi tamamlanmaktadır.