fbpx
Loader
 

Fibroderms Çatlak Metodu

Fibroderms Çatlak Metodu

Çatlaklar; genellikle karın, kalça, koltuk altı, göğüs ve kasıklarda görülen bir çeşit yara izidir. Girintili çıkıntılı çizgiler şeklinde görülür. Hamilelikte, ani kilo kaybı veya genetik gibi faktörlere bağlı olarak çatlak geliştirmek mümkündür.

Sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmasa da, birçok kadın için estetik açıdan oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Çatlaklar, genellikle tedavisi zor olarak görülse de, Fibroderms çatlak onarım protokolümüz ile %90’a varan oranlarda iyileşme sağlamak mümkündür.

Fibroderms nedir?

Ameliyatsız çatlak onarımı prensibine dayalı bir sistem olan Fibroderms işlemi, Neslim Güngen tarafından özel olarak geliştirilmiş Fibroderms ürünleri ile gerçekleştirilen ve doğrudan çatlakları hedef alan bir protokoldür. Çatlakların görünümünde %90’a varan iyileşme oranları ile eski ve yeni çatlak izleri için tercih edilebilir.

İşlemden önce, çatlaklarınızın değerlendirilmesi ve uzmanlarımız tarafından doğru planın oluşturulması gerekmektedir. Ayrıca, çatlak görünümünü iyileştiren kabin ürünlerimiz ve ev devam ürünlerimiz ile desteklenmesi de önemlidir.

Fibroderms Sonrası Cildin Onarım Süreci

İşlemden sonra, hastalara toplamda 21 gün boyunca uygulamaları gereken devam ürünleri verilmektedir. Bu ürünler, düzenli kullanımda çatlakların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Fibroderms, cildinizin yapısına ve çatlaklarınızın durumuna göre ortalama 3 seanslık bir işlemdir. Seans sayısı, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir ve ortalama 21-35 günde bir tekrarlanmaktadır. İyileşme oranı, yine cilt yapısına göre %20-90 oranındadır. İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir acı veya ağrı oluşmamaktadır. Bazı kişilerde, kızarıklık oluşabilmektedir ve ortalama 3-7 gün içinde tamamen geçmektedir.

Fibroderms çatlak onarımı metodu, hem yeni oluşmuş kırmızı çatlaklarda hem de eski çatlakların onarımında etkilidir.