fbpx
Loader
 

Hizmetlerimiz

Her Şekilde Muhteşem.

Kirpik Lifting ve İpek Kirpik

Bakımlarına önem veren kadınların son zamanlarda en popüler olarak kalıcı makyaj uygulamalarından birisi kirpik lifting bakımıdır. Sürekli olarak canlı ve uzun görünümlü kirpiklere sahip olmak isteyenler için kirpik lifting işlemi oldukça uzun süre kalıcı bir hale bakım olarak dikkatleri çekmektedir.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpikleri 2-4 ay süre zarfında kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemine kirpik lifting denilmektedir. Bu makyaj uygulaması özenli kadınlarımız tarafından oldukça tercih edilmektedir.
Doğal kirpiklere doygunluk kazandıran ve güzelliği daha da arttıran kirpik lifting, herhangi bir işlem gerektirmeden kalıcı bir etkiye sahiptir. Güzel sonuçların anında yansıması ile 10 haftaya kadar kirpiklerin çekici görünümüne sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting İşlemi Nasıl Uygulanır?

• Kirpik lifting işleminde, kirpiklere uzun süreli bir kıvrık ve uzun bir etki verilebilmesi için kirpik çizgisine öncelikle silikon bir ped yapıştırılmaktadır.
• Devamında kirpikler sırası ile geriye doğru taranarak yapıştırılmaktadır.
• Bu kıvrıklığın korunması için belirli solüsyonlar basamaklar ile uygulanmaktadır. Belirli durumlara göre de kirpikler, kirpik bigudisine sarılmaktadır.
• Bu aşamalardan sonra geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülmektedir. 15-20 dakikalık bekleme süresinde kirpikler tek tek ayrılır ve solüsyonun her bir kirpiğe eşit şekilde sürülmektedir.
• Sonraki adımda kirpiğe farklı bir solüsyon daha sürülmektedir ve tekrar bir bekleme sürecine girilmektedir. En son basamakta da kirpiklere keratin iyileştirmesi ve renk besleyici bir solüsyon daha sürülerek kirping lifting işlemi tamamlanmaktadır.

Kalıcı Eyeliner Uygulaması

Kalıcı eyeliner, günün her saati iyi görünmeyi kolaylaştırır!

Eyeliner, bakışlarınızı tanımlayan en önemli makyaj uygulamalarından biridir. Kalın veya ince olabilir, ancak neredeyse her zaman çarpıcıdır. Aralarından seçim yapılabilecek çok fazla renk ve model vardır. Peki, siyah ile klasikleri mi tercih etmeli yoksa daha renkli bir görünüm mü yaratmalı?

Aslında, tüm bu renk ve model seçenekleri kalıcı eyeliner uygulaması için de geçerlidir. Doğru bir merkezde yapıldığında, günün her saati makyajı dolaşmak gibidir. Neslim Güngen Güzellik Merkezi şubelerinde kalıcı eyeliner uygulamasını size özel tasarlıyor ve size en uygun renge birlikte karar veriyoruz. Böylece, en doğru uygulama ile sadece bakışlarınızı değil tüm yüzünüze çarpıcı bir etki sağlıyoruz.

Sabahları zamandan tasarruf edin

Makyaj ve tabi ki eyeliner, bir kadının sabah rutininin vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak bu, evden çıkmak için fazla vaktiniz olmadığı zamanlarda özellikle korkutucu olabilir. Ya da, belki de artık her sabah aynı rutini tekrarlamaktan yorulmuş olabilirsiniz. Uykulu gözlerle makyaj yaparken elleriniz titreyebilir, zaman kısıtlı olduğu için hata yapabilirsiniz. Tüm bunlar, eyeliner uygulamasını zorlaştırır. Bir kalıcı eyeliner uygulaması, bu tarz problemlerle karşı karşıya kalan kadınlar için harika bir seçimdir.

Kalıcı Eyeliner Kalıcılığı

Kalıcı eyeliner, yarı-kalıcı bir prosedür olarak kabul edilmektedir. Eyeliner’ın rengi ve belirginliği zaman içinde azalsa da, kullanılan pigment boyaları ciltte ömür boyu kalıcılığa sahip olabilir.

Düzenli olarak göz kremi ve göz çevresi ile temas eden diğer ürünler, kalıcı eyeliner pigmentinin renginin zaman içinde solması ile sonuçlanır.

Fibroderms Çatlak Metodu

Çatlaklar; genellikle karın, kalça, koltuk altı, göğüs ve kasıklarda görülen bir çeşit yara izidir. Girintili çıkıntılı çizgiler şeklinde görülür. Hamilelikte, ani kilo kaybı veya genetik gibi faktörlere bağlı olarak çatlak geliştirmek mümkündür.

Sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmasa da, birçok kadın için estetik açıdan oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Çatlaklar, genellikle tedavisi zor olarak görülse de, Fibroderms çatlak onarım protokolümüz ile %90’a varan oranlarda iyileşme sağlamak mümkündür.

Fibroderms nedir?

Ameliyatsız çatlak onarımı prensibine dayalı bir sistem olan Fibroderms işlemi, Neslim Güngen tarafından özel olarak geliştirilmiş Fibroderms ürünleri ile gerçekleştirilen ve doğrudan çatlakları hedef alan bir protokoldür. Çatlakların görünümünde %90’a varan iyileşme oranları ile eski ve yeni çatlak izleri için tercih edilebilir.

İşlemden önce, çatlaklarınızın değerlendirilmesi ve uzmanlarımız tarafından doğru planın oluşturulması gerekmektedir. Ayrıca, çatlak görünümünü iyileştiren kabin ürünlerimiz ve ev devam ürünlerimiz ile desteklenmesi de önemlidir.

Fibroderms Sonrası Cildin Onarım Süreci

İşlemden sonra, hastalara toplamda 21 gün boyunca uygulamaları gereken devam ürünleri verilmektedir. Bu ürünler, düzenli kullanımda çatlakların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Fibroderms, cildinizin yapısına ve çatlaklarınızın durumuna göre ortalama 3 seanslık bir işlemdir. Seans sayısı, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir ve ortalama 21-35 günde bir tekrarlanmaktadır. İyileşme oranı, yine cilt yapısına göre %20-90 oranındadır. İşlem sırasında veya sonrasında herhangi bir acı veya ağrı oluşmamaktadır. Bazı kişilerde, kızarıklık oluşabilmektedir ve ortalama 3-7 gün içinde tamamen geçmektedir.

Fibroderms çatlak onarımı metodu, hem yeni oluşmuş kırmızı çatlaklarda hem de eski çatlakların onarımında etkilidir.

Cilt Bakım Protokollerimiz

Güneş ışınları, çevre kirliliği, akıllı cihazlardan gelen ışıklar, gıdalar ve stres! Düzenli olarak maruz kaldığımız birçok faktör cildimizi olumsuz etkiler. Yaşlanma belirtileri ile mücadele ediyor, sivilce tedavinizi desteklemek istiyor ya da sadece cildinizin nemini arttırmak istiyor olun; profesyonel cilt bakımı ve doğru protokoller ile cilt güzelliği ve kalitenizi arttırabilirsiniz.

Profesyonel Cilt Bakımı Neden Önemlidir?

Pazar günlerinizi evde yapacağınız cilt bakımlarına ayırmak istiyor olabilirsiniz. Evde yapılan bakımlar, gerçekten de çok rahatlatıcı olabilir. Ancak, aynı zamanda düzenli aralıklarla profesyonel bir merkeze cilt bakımı yaptırmanın önemi ve etkinliği de ihmal edilmemelidir.

Yalnızca cilt kalitenizi arttırmak, cildinizin daha ferah, daha parlak ve daha sağlıklı hissetmesini sağlamak için bile profesyonel cilt bakımı çok önemlidir. Sivilce, cilt kuruluğu, yaşlanma belirtileri ve leke gibi cilt problemleri söz konusu olduğunda ise; profesyonel cilt bakımı lüks değil, bir ihtiyaçtır.

Tüm bunların dışında, düzenli olarak profesyonel cilt bakımı yaptırmak, cilt sağlığı ve kalitesi için de çok önemlidir.

Çevresel kirlilik, makyaj kalıntıları, her gün maruz kaldığınız stres ve cildinizde biriken ölü cilt hücrelerinin uygun yöntemle temizlenmesi, cildinize derinlemesine bir temizlik sağlayabilir, cilt hücrelerinin yenilenme sürecine katkıda bulunabilir.

Akne ve Lekeli Cilt İçin Profesyonel Bakımı

Akne ya da leke problemine yabancı değilseniz, cildinizin güzelliğine gölge düşüren bu sorundan kurtulmanın yollarını arıyor olabilirsiniz.

Cilt problemleri söz konusu olduğunda, herkes için standart bir cilt bakımından söz etmek mümkün olmasa da, doğru bir merkez ve deneyimli bir uzman tarafından yapıldığında, profesyonel cilt bakımı, akne ve leke gibi cilt sorunlarını onarabilir. Bu noktada, doğrudan sivilceleri sıkmayan, vakumlu ve steril cihazlarla çalışan bir merkezi tercih etmek çok önemlidir.

Leke ve akne için profesyonel cilt bakımı, cildinizin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Ayrıca, bazı cilt bakımları, sivilcelerden geriye kalan kızarıklık ve lekelerin görünümünü iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Uzman estetisyenlerimiz ile yapacağınız ön görüşmelerde, cildinizin ihtiyacına en uygun cilt bakım protokolü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalıcı Dudak Renklendirme

Tek bir güzellik standardı olmasa da, kadınlar artık daha dolgun ve daha belirgin dudaklardan hoşlanmaktadır. Kalıcı dudak renklendirme uygulamasının devreye girdiği yer de burasıdır! Eskiden, kadınlar dudaklarının daha iyi görünmesini sağlamak için dermal dolgu maddeleri veya dudak kalemi gibi kozmetik çözümler kullanırdı.

Özellikle son yıllarda popülerliğini artıran dudak renklendirme uygulaması, kalıcı bir teknikle dudakların rengini değiştirmek ve daha belirgin hale getirmek için uygulanmaktadır. En büyük avantajı; doğal görünen, kalıcılığı yüksek dudaklar ile sonuçlanmasıdır.

Bazı kadınlar, soluk bir doğal dudak rengine sahiptir ve dudaklarının daha canlı görünmesini ister. Bazen, yaşla birlikte dudakların rengi solabilir. Kalıcı dudak renklendirme işlemi, o canlılığı geri getirebilir. Ayrıca, dolgu yaptırdıktan sonra renk kaybı yaşayan kişilere de fayda sağlayabilir.

Dudak renklendirme öncesi sonrası paylaşımlarımıza bakarsanız; doğal görünen, ruj veya parlatıcı içermeyen ve belirgin dudaklar ile kendinizi daha özgüvenli hissetmenin mümkün olduğunu görebilirsiniz!

Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı dudak renklendirme, kalıcı makyaj cihazı kullanılarak, bitkisel içerikli boyalar kullanılarak yapılan ve dudaklara renk veren nispeten kalıcı bir dövme çeşididir. Dudakların şekli ve hissinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Ancak, size hem dudak makyajı için zamandan kazandırır hem de dudaklarınızdaki pigment sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Prosedür; hızlı ve tutarlı bir el hareketi kullanarak ve kalıcı makyaj cihazı ile cilde nüfuz ederek dudakların renginin yarı kalıcı olarak değiştirilmesini içermektedir. Genellikle, ruj veya parlatıcı uygulamak zorunda kalmak istemeyen danışanlarımız tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı Dudak Renklendirme Avantajları

Özgüveninizi arttırır
Yüzünüzü doğal görünümlü ve canlı dudaklarla öne çıkarır
Dudaklarınızda daha dolgun bir görünüm hissi yaratır
Yüzünüze etkileyici bir denge katar
Günlük makyaj uygulamalarında rahatlık sağlar
Geleneksel makyaj ürünlerine alerjisi olanlara yardımcı olur
Dudaklardaki kusurları gizler

Kalıcı dudak renklendirmenin en önemli avantajı, günlük makyajınızdan zaman tasarrufu sağlamak ve hatta sorunu tamamen ortadan kaldırmaktır. Çok hareketli bir yaşam tarzınız varsa, dudaklarınızın eskisi kadar çekici görünmediğini düşünüyorsanız veya ruj gibi makyaj ürünlerine karşı alerjiniz varsa, kalıcı dudak renklendirme sizin için en uygun seçim olabilir.

Lipones Bölgesel İncelme Metodu

Lipones bölgesel incelme; cilt altındaki yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel fazlalıklar ve selülitlerin giderilmesi için ultrasonik ses dalgalarını kullanan ameliyatsız bir vücut şekillendirme işlemidir. İşlem sırasında uygulanan basınç ile, yağ hücrelerinin sıvı bir forma dönüşmesi sağlar. Daha sonra, bu yağlar metabolik atıklara dönüşerek idrar ve ter yoluyla vücuttan atılmaktadır.

Lipones bölgesel incelme, bölgesel incelme ve vücut yağlarını azaltmada ameliyat ve diğer invaziv prosedürlere göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni, hem kesinti süresinin olmaması hem de işlemden hemen sonra sosyal hayata dönüşün mümkün olmasıdır.

Bölgesel incelmede kesin çözüm sağlayan bir yöntem olsa da, yüksek kalorili beslenme ve hareketsiz bir yaşam tarzına bağlı olarak kilonuzun geri gelebileceğini unutmamak önemlidir.

Gelin isterseniz, ameliyatsız vücut şekillendirmede en yenilikçi teknolojilerden biri olan lipones bölgesel incelme uygulamasını biraz daha yakından tanıyalım.

Lipones Nedir?

Lipones bölgesel incelme, vücuttaki inatçı yağ hücrelerini yok etme prensibine dayalı bir işlemdir. Geleneksel olarak yapılan işlemlerden farklı olarak, iyileşme süresi yoktur ve bölgesel yağlanmaların azaltılmasında son derece etkilidir. Tatmin edici sonuçlar için birden fazla seans gerekebilmektedir.

Lipones bölgesel incelme; tedavi alanındaki yağ hücre duvarlarını parçalamak için ultrasonik ses dalgaları kullanır. Böylece; içerideki yağların vücut tarafından metabolize edilmesi için serbest bırakılır ve boyutları azalır. Çevre dokulara zarar vermeden çalıştığı için, sağlıklı yetişkinler tarafından güvenle tercih edilebilir.

Lipones bölgesel incelme işleminin avantajları nelerdir?

İşlemin en önemli avantajlarından biri; cerrahi bir müdahale olmadan, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak ağrısız ve son derece konforlu bir şekilde, vücudun istenen herhangi bir bölgesinde incelme ve şekillenme sağlayabilmesidir. Vücuttaki kalıcı yağları azaltmak için tasarlanmıştır.

Ameliyatsız, acısız ve ağrısız bir işlem olan Lipones bölgesel incelme; işlemden hemen sonra günlük aktivitelere dönüş gibi avantajlara da sahiptir.

“Ultrason destekli lipoektomi” olarak da bilinen lipones; ameliyatsız bölgesel incelmede en yeni seçenekler arasında gösterilmektedir. Yenilikçi teknolojisi ile; karın, bacak, basen, sırt, kol, iç bacak, yüz ve vücudun farklı bölgelerinde den çok danışanlarımızın en çok ilgi gösterdiği işlemlerden biridir.

Diode Lazer Epilasyon Uygulaması

Diode Lazer epilasyon uygulaması ciltte bulunan tüylerin kalıcı olarak yok edilmesine yönelik bir cilt bakım tekniğidir. Bu teknik cilt üzerinde bulunan tüylerin giderilmesi için bir diode ışın kullanır. Kullanılan ışınlar tüylerin köklerine doğru yönlendirilerek tüylerin dökülmesi sağlanır. Diode Lazer epilasyon hizmeti, tüylerin yok edilmesi sürecinde kişinin rahatsız olmamasını sağlar ve bu sayede konforlu bir cilt bakımı elde edilebilir. Diode Lazer epilasyon hizmeti çeşitli birçok cilt tipleri için uygulanabilmektedir. Epilasyon işleminde ciltte bulunan kılcal damarların zarar görmemesi için düşük enerjili ışınları kullanılır ve bu sayede ciltteki tüm tüyler kalıcı olarak yok edilir. Bu epilasyon yöntemi aynı zamanda ciltteki hassas bölgelerde de uygulanabilir.Diode Lazer epilasyon hizmeti, son derece etkili ve güvenilir bir cilt bakımı tekniğidir.

Diode Lazer Epilasyon Nedir?

Diode Lazer epilasyon, ciltteki istenmeyen tüyleri en aza indirmek için terich edilen bir epilasyon yöntemidir. Bu yöntem ciltteki tüyleri özel yapısını kullanarak kesin ve kalıcı çözümler ile yok eder. Epilasyon yöntemi, kıl hücrelerine sadece güvenli miktarlarda ısı verir ve kalıcı olarak yok eder. Bu yöntem, ağrısız ve kısa sürede yapılabilir ve uzun dönemli sonuçlar verir. Diode Lazer epilasyon, Dünyada en çok kullanılan ikinci yöntemdir. Bu yöntem sayesinde koyu ve açık renkli tenli herkes bu epilasyon yöntemini rahatlıkla tercih edebilir.

Diode Lazer Epilasyon Avantajları

810 nm dalga boyuna sahip Cosmostar Buz Başlıklı Diode Lazer epilasyon Cihazı ile yapılan epilasyon uygulaması ile özellikle koyu tenlerde uygulanır. Diode Lazer epilasyon, bir cilt bakımı yöntemidir ve günümüzde popüler olarak kullanılmaktadır. Bu yöntem, cildin alt katmanlarındaki tüyleri hedef alarak onların çıkarılmasını sağlar. Bu sayede cilt daha pürüzsüz ve düzgün görünür.

Epilasyon yöntemi epilasyon yöntemine göre daha hafif bir yöntemdir ve cilde zarar vermez. Bu yöntem, ağrısızdır ve cilt üzerinde yanık oluşumuna neden olmaz. Bu epilasyon yöntemi, aynı zamanda tüylerin dökülmesini önler ve ciltte kılların tekrar uzamasını engelleyerek uzun süreli bir sonuç sağlar.

Microblading Uygulaması

Microblading; bakımlı ve doğal görünen kaşlar elde etmek için harika bir çözümdür. Kaş kalemi veya kaş boyası gibi geçici uygulamalar ile karşılaştırıldığında, mükemmel derecede kalıcıdır. Ortalama 6-12 ay arasında değişen bir kalıcılıkla; kaşlarınızın yüz hatlarınız ve mimiklerinize uygun bir şekilde şekillendirilmesini sağlamaktadır.

Bir dövme gibi ama daha doğal görünen ve daha dolgun kaşlar oluşturmak için, işlem sırasında cildin üst katmanlarına renk pigmentleri yerleştirilmektedir. Bir çeşit kalıcı makyaj türü olan microblading, aslında şu anda en popüler güzellik uygulamalarından biridir.

Kaşlar, gözleri çerçeveler ve yüzü vurgular. Doğru alındığında, daha genç ve daha canlı görünmenize yardımcı olabilir. Yüzünüze en uygun kaş şeklinin bulunarak ve en doğru renk seçilerek, makyajsız bir günde bile bakımlı görünebilirsiniz!

Microblading Nedir? – Nasıl yapılır?

En basit tanımıyla microblading; kaşları doğal bir şekilde doldurarak şekillendiren ve dolgun bir görünüme kavuşturan yarı kalıcı bir dövme tekniğidir.

Uzmanlarımızla yapacağınız görüşmede, ilk olarak yaşam tarzınız, sağlık durumunuz ve tarzınız göz önünde bulundurularak bir planlama yapılacaktır. İddialı bir görünüm mü istiyorsunuz? Yüz şekliniz yuvarlak mı yoksa üçgen mi? Saç ve ten renginiz nedir? Bu görüşme, bireysel ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize bağlı olarak en iyi kaşları oluşturmamıza yardımcı olacaktır.

İşlem sırasında, ilk olarak yüzünüz su geçirmez bir kaş kalemi ile çizilmektedir. Çizilen bu hat, microblading uygulaması için bir kılavuz oluşturmaktadır. Bunu yapmak, aynı zamanda işlemden sonra nasıl görüneceğiniz hakkında fikir edinmenizi sağlar. Oluşturulan hat konusunda anlaştıktan ve renk seçimi yapıldıktan sonra, microblading uygulamasına başlanmaktadır.

Microblading uygulaması, seyrek kaşları olan danışanlarımız için harikadır. Cilt durumuna ve yaşam tarzınıza bağlı olarak, uygulamanın kalıcılığı 6-12 ay arasında sürmektedir.

Pop-up Ameliyatsız Popo Dikleştirme

Ameliyatsız popo kaldırma için en iyi cihazı arıyorsanız, Fibroderms XXL’ın “Pop-up” başlığı ile aradığınız sonuçlara ulaşabilirsiniz!

Özel vakumlu bir başlığın kullanıldığı işlem sırasında; cildin doğal, sıkı ve dik görünmesi sağlanır. Pop up uygulamasının en önemli avantajı, çok hızlı bir şekilde etki göstermesidir.

İlk seanstan itibaren kalçada sıkılaşma ve dikleşme!

Bu işlemin temel amacı, vakumlu bir başlık kullanarak yağı yoğunlaştırarak vücudun bu bölgesini görsel açıdan daha estetik bir hale getirmektir. Geleneksel cihazlardan çok daha etkili olan Fibroderms XXL’ın Pop Up başlığı, daha hacimli kalçalara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Faydaları Nelerdir?

Kaslara hacim kazandırır, şekillendirir
Yarattığı lifting etkisi ile kolajen üretimini ve büyüme hormonlarını uyarır
Kalçaların şeklini iyileştirir
Egzersiz sırasında olanla benzer bir kas stimülasyonu sağlar
Lenfatik drenajı iyileştirir
Toksinlerin atılımına yardımcı olur
Herhangi bir cerrahi işleme gerek duymadan, sadece vakumlu Fibroderms XXL Pop Up başlığı ile hayalinizdeki kalçalara kavuşmanız için idealdir.

Selülit Onarım Protokolü

Selülit onarımında muhteşem sonuçlar vaat eden Fibroderms XXL cihazımızla tanıştınız mı!

Kadınlar, aynaya baktıklarında rahatsız eden o portakal kabuğu görünümü ile karşılaştıklarında, bu durum çok can sıkıcı olabilir. Yenilikçi bir teknoloji olarak geliştirilen Fibroderms XXL cihazımız; selülit vakum başlığı ile tek başına, veya ihtiyacınıza göre G5 masajı, Micrones, Pasif Jimnastik gibi uygulamalarımızla kombine edilerek uygulanabilir.

Selülit onarımında çarpıcı sonuçlar sağlayan cihazımız ile tanışmadan önce, gelin bu portakal kabuğu görüntüsüne neden olan faktörlere ve önlemek için neler yapabileceğinize bir bakalım. Unutmayın, önlemek her zaman tedaviden daha kolaydır. Ancak, selülit probleminizin olması sonsuza kadar onlarla yaşamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Fibroderms XXL ile selülitlerinizle vedalaşmaya hazır mısınız?

Selülit Nedir? Neden Olur?

Cilt yüzeyinde portakal kabuğu görünümüne neden olan selülit; cilt altındaki yağ dokularını çevreleyen bağ dokularının sıkılığını kaybetmesi ile ciltte çöküntüler oluşturmasıyla oluşur.

Genç yaşlarda, vücut tarafından doğal olarak üretilen bir protein olan kolajen, vücutta bol miktarda bulunur ve bu bağ dokularını sıkı ve esnek tutar. Ancak, yaşla birlikte kolajen miktarı azalır ve bağ dokuları elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yaşlandıkça, selülitlerin daha belirgin hale gelmesinin nedeni budur.

Yaş faktörünün dışında; bazen hormonlar, genetik faktörler, beslenme tarzı ve vücut yağ oranı da selülit oluşumuna katkıda bulunabilir. Ayrıca, kadınlarda yağ dokusunun daha fazla olması nedeniyle selülit problemi de daha sık yaşanmaktadır.

Selülit Önlenebilir Mi?

Yaş, hormonlar ve genetik faktörlerin dışında selülit; hareketsiz bir yaşam, düzensiz beslenme ve hormonal değişimlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan selülitlerin görünümünü azaltmak için profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olsa da, oluşmalarını önlemek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Düzenli egzersiz rutinine sahip olmak ve dengeli, sağlıklı bir beslenme programı uygulamak, selülit oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Kan dolaşımını hızlandırmak için önerilen kuru fırçalama yöntemi de hem çatlak hem de selülit oluşumunu önlemede faydalı olabilir.

Selülit, bazen hamilelik, ergenlik gibi hormonal dalgalanmaların yaşandığı dönemlerde de görülebilir. Hormonal bir bozukluğunuz varsa, bir hekime danışarak yardım alabilirsiniz.